Jak správně skladovat med

velikost textu: A A A

Pokud si pořídíte kvalitní med, měli byste dodržovat určité zásady, abyste zachovali jeho cenné látky a měl tak pro vás maximální přínos.

Zásady uchovávání medu

  1. Používejte nové sklenice nebo dobře vymyté sklenice po jiném medu. Nepoužívejte sklenice po okurkách, řepě, zelenině apod., neboť obvykle v nich zůstává aroma předchozího produktu, kterým může med načichnout.

  2. Sklenice mějte dobře uzavřené, skladujte je v temnu a chladu, rozhodně ho nevystavujte slunečním paprskům a optimální teplota pro dlouhodobé skladování medu  je kolem 12 -15 stupňů. Pokud dáte med do ledničky, urychlíte tím krystalizaci.

  3. Krystalizace je přirozený proces, který u medu probíhá a nejedná se o vadu a ani se tím nijak nezhoršuje kvalita medu nebo neztrácejí cenné látky! Pokud vám je krystalizace nepříjemná, pořiďte si pastovaný med, kde k tomu nedochází.

  4. Pokud možno se vystříhejte tomu, abyste med rozehřívali a zbavovali ho tak tuhosti nebo krystalizace, ale jestliže tento krok chcete učinit, snažte se teplotu vodní lázně udržet do 40 stupňů.

  5. Pokud vám med dojde, můžete si ho koupit u nás ZDE :)

 

 

Autor článku: Pavel Hanzal
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: med, včelí produkty

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách lecivymed.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti - za to se předem omlouváme.