Medové perníčky - rychle a chutně

velikost textu: A A A

Medové perníčky patří k oblíbeným pochoutkám jak dětí, tak dospělých. Připravili jsme pro vás jednoduchý recept, který zvládne opravdu každý.

Ingredience na perníčky

650g hladké mouky, 250g moučkového cukru, 2 lžičky sody, 2 lžičky perníkového koření, 50g stolního másla, 5 lžic kvalitního medu od včelaře, 7 lžic polotučného mléka, 4 žloutky + 1 žloutek na potření těsta

Ingredience na polevu

1 bílek, 170g moučkového cukru, citrón (citronová šťáva)

Příprava medových perníčků

Smíchejte mouku, cukr, soud s perníkovým kořením, vše dobře promíchejte a přidejte med, máslo a žloutky. Vzniklé těsto rovnou vyválejte na 0,5cm silný plát, ze kterého vykrojte požadované tvary perníčků. Vložte do trouby na plech (na pečící papír nebo vymazat plech), perníčky se pečou cca 10 minut na 170 stupňů. Jakmile je vyndáte, potřete je žloutkem. Perníčky se můžou ozdobit bílou polevou.

Autor článku: Pavel Hanzal
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: recepty s medem, med, jídlo

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách lecivymed.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti - za to se předem omlouváme.