Celozrnné jablečné koláčky s medem

velikost textu: A A A

Jablečný koláč je velmi chutný zákusek, ovšem zcela jinou chuť dostane, pokud do jeho přípravy zapojíte i kvalitní med a celozrnnou mouku.

Ingredience na celozrnné jablečné koláčky s medem

1 banán na ozdobu, na polevu 2 lžíce kakaa + 1 lžíci másla + 2 lžíce medu, na těsto potřebujete: 1/2 lžičky mleté skořice, 75g ovesných vloček, 75g medu, 60g olivového oleje lisovaného za studena, 1 kůra z pomeranče, 75g celozrnné mouky, hrst rozinek a hrst vlašských ořechů, 0,5 lžičky kypřícího prášku do pečiva, 1 vejce a 1 jablko.

Návod na přípravu jablečných koláčků s medem z celozrnné mouky

Oloupejte jablko, zbavte ho jadřince a na hrubo nastrouhejte, dále posekejte nebo rozemelte ořechy a smíchejte je s jablkem. Jablko a ořechy smíchejte s ostatními ingrediencemi na těsto a ze vzniklé směsi udělejte malé placičky a dejte je na plech na pečící papír. Vše se peče cca 15 -20 minut na 180 stupňů.

Až koláčky vychladnou, potřete polevou (viz ingredience na přípravu polevy) a dejte na ně kousky banánu.

Autor článku: Pavel Hanzal
Autor fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: jídlo, recepty s medem

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách lecivymed.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti - za to se předem omlouváme.